NAR REÇELİ

Çocukken evimize çok nadir giren meyvelerden biriydi nar..sevmediğimizden değil bizim için biraz luks olduğundandı….nar çiçeğiyle ise 3 yıl önce tanıştım.. o harika görüntüsü ve rengiyle ilk gördüğümde vurulmuştum kendisine:).. hayatımdaki renklere birde nar çiçeği rengi eklenmişti.. gittiğim tüm mağazalarda ilk sorduğum renk nar çiçeği rengi olurdu…. kışında en sevdiğim meyvelerden biri.. sebebi çok faydalı olmasıydı özellikle kalp için çok önemli olduğunu okumuştum bir yazıda… bu yüzden mevsiminde narı evimden hiç eksik etmem..geçen sene aldığım narlardan bazılarını derin dondurucuya atmıştım.. dün  dondurucuda görünce hemen reçel yapmak aklıma geldi….tatlı ve ekşi arasında muhteşem bir lezzet nar reçeli..denemek isteyenler için işte tarif…

Malzemeler

2 su bardağı nar suyu

2 su bardağı şeker

1 su bardağı nar

2-3 tane limon tuzu

Nar suyu ve şekeri 15 dakika kaynatın kıvamı koyunlunca narları ilave edin ve 10 dakika kaynatın.en son limon tuzunu ekleyip 3-4 dakika daha kaynatıp altını kapatı.. afiyet olsun..

 

 

Yayınlayan

sewginin

Küçük bir adada yaşayan, çalışan, çabalayan bir anne ve eşim...mutfakta zaman geçirmeyi, sevdiklerime sevdikleri şeyleri yapmayı seven bir ev kadınıyım..

One thought on “NAR REÇELİ”

Yorumlar kapalı.